هلدینگ بین المللی توسعه نفت خلیج فارس

اطلاعات عمومی

چه آبجو، نوشابه، نوشابه های انرژی زا یا سایر نوشیدنی ها تولید کنید، با افزایش رقابت در محیط خرده فروشی، به بسته بندی نیاز دارید که توجه مصرف کننده را در نقطه خرید جلب کند.
قوطی های نوشیدنی دارای یک سطح بزرگ و قابل چاپ است که به عنوان یک بیلبورد 360 درجه برای مارک های موجود در قفسه ها عمل می کند. علاوه بر این، چاپ با وضوح بالا به برندها امکان می‌دهد طرح‌های پیچیده و رنگ‌های قوی و پررنگ را مستقیماً روی قوطی آلومینیومی به تصویر بکشند و تعامل مصرف‌کننده با بسته‌بندی را تقویت کنند.
قوطی های نوشیدنی به دلیل راحتی و قابل حمل بودن ارزش زیادی دارند. سبک و بادوام هستند و برای سبک زندگی فعال و بدون خطر شکستگی تصادفی مناسب هستند. قوطی های فلزی همچنین مانعی قدرتمند در برابر نور و اکسیژن می کنند که می تواند بر طعم و تازگی نوشیدنی تأثیر بگذارد.
Make Inc طیف گسترده ای از قوطی های آلومینیومی و قلع را برای مطابقت با برنامه های مختلف نوشیدنی، مناسبت های نوشیدن و کانال های توزیع معامله می کند.

اطلاعات قوطی های آلومینیومی

آلومینیوم از مواد فراوان موجود در پوسته زمین ساخته شده است. به طور طبیعی در ماده معدنی به نام بوکسیت وجود دارد. بیشتر بوکسیت در خارج از کشور استخراج می شود و برای پردازش به ایالات متحده ارسال می شود. آلومینیوم در بوکسیت زمانی تشکیل می شود که مواد برای حذف ناخالصی ها تصفیه می شود.
در فرآیند پالایش، پودر سفید رنگی به نام آلومینا یا اکسید آلومینیوم تولید می شود. الکتریسیته پودر آلومینیوم را با یک جریان الکتریکی پیوسته از بین می برد که آلومینیوم را از اکسیژن جدا می کند. الکتریسیته آلومینیوم را ذوب می کند و مانند گدازه داغ و حباب دار می شود.
سپس مقادیر کمی از فلزات دیگر به آلومینیوم مذاب اضافه می شود تا مقاومت و مقاومت در برابر خوردگی به محصول نهایی اضافه شود. فلز مذاب به شکل شمش ها یا بلوک ها ریخته می شود، که سپس به صورت ورقه های دراز نورد می شوند و حلقه می شوند (یا مانند کیسه خواب پیچیده می شوند). سپس آلومینیوم به کارخانه تولید قوطی یا انتهایی فرستاده می شود.
قوطی آلومینیومی نوشیدنی از دو قطعه ساخته شده است – بدنه قوطی و انتهای قوطی (یا درب). فرآیند تولید با کویل های آلومینیومی شروع می شود. آیا گیاهان می توانند هر روز از مقادیر انبوه سیم پیچ آلومینیومی برای ساختن بدنه یا انتهای قوطی استفاده کنند. هر سیم پیچ معمولاً حدود 25000 پوند وزن دارد و هنگامی که صاف می شود، می تواند بین 20000 فوت تا 30000 فوت طول و پنج تا شش فوت عرض داشته باشد.

فرآیند شکل دهی 01

کویل‌های آلومینیومی به کارخانه قوطی می‌رسند و یکی یکی روی یک “uncoiler” بارگذاری می‌شوند، دستگاهی که نوار آلومینیومی را در ابتدای خط قوطی‌سازی باز می‌کند و آن را به خط می‌رساند، جایی که ابتدا روغن کاری می‌شود. روانکاری به آلومینیوم کمک می کند تا در طول فرآیندهای شکل دهی قوطی که به دنبال آن انجام می شود به آرامی جریان یابد.
دستگاه بزرگی به نام پرس حجامت فرآیند شکل دهی قوطی را آغاز می کند. پرس دیسک های دایره ای را از ورق آلومینیومی بریده و آنها را به صورت فنجان های کم عمق در می آورد. فنجان ها از پرس روی نوار نقاله فنجان می افتند. این دو عملیات شکل دهی فلز با سرعت بالا انجام می شود و 2500 تا 3750 فنجان در دقیقه می باشد. ضایعات (یا اسکلت) آلومینیوم باقی مانده از این عملیات حذف و بازیافت می شود.
از پرس حجامت، فنجان ها از طریق یک سری حلقه های آهنی به فنجان های بالاتر کشیده می شوند. اکنون آلومینیوم شروع به شبیه شدن به قوطی کرده است. رویه ها بریده شده اند تا یکنواخت شوند، هر قوطی ارتفاع و عرض یکسانی دارد. یک ماشین لباسشویی بدنه قوطی ها را تمیز و خشک می کند تا بتوان آنها را تزئین کرد.
قوطی ها به سمت یک چاپگر می روند، جایی که شش تا هشت رنگ جوهر ممکن است به طور همزمان روی قوطی قرار گیرد. قوطی با چسباندن برچسب به اطراف می چرخد. در نهایت، پوششی اعمال می شود که بیرون قوطی را براق می کند و از رنگ تازه اعمال شده محافظت می کند.

فرآیند شکل دهی 02

سپس قوطی به کوره می رود، جایی که رنگ و پوشش روی قوطی پخته می شود تا از خرد شدن آن جلوگیری شود. در مرحله بعد، داخل قوطی با اسپری پوشانده می شود تا چیزی که در قوطی است از تماس یا واکنش با فلز جلوگیری کند. قوطی دوباره در فر پخته می شود تا پوشش روی قوطی ببندد.
اکنون بالای قوطی باریک شده است. گردن باریک جایی است که پس از پر شدن قوطی درب قوطی قرار می گیرد. لبه ای به نام فلنج تشکیل می شود که پس از قرار دادن نوشابه در قوطی به بسته شدن درب آن کمک می کند. ته قوطی نیز در این مرحله اصلاح می شود. یک دستگاه یک گنبد کوچک می سازد که به بهبود استحکام ظرف کمک می کند.
در نهایت، تمام قوطی های تمام شده از نظر نشتی آزمایش می شوند. یک تستر نور می تواند سوراخ هایی کوچکتر از موی انسان پیدا کند. قوطی ها روی پالت ها قرار می گیرند. پالت ها به شرکت های نوشابه ارسال می شود که نوشابه ها را در قوطی ها قرار می دهند.
درب قوطی ها که انتهای قوطی نامیده می شود، به صورت جداگانه ساخته شده و به طور جداگانه برای شرکت های نوشابه ارسال می شود. مانند ساخت بدنه قوطی، پایان کار با یک سیم پیچ آلومینیومی شروع می شود. آلومینیوم بدون سیم پیچ، روغن کاری شده و به دستگاهی تغذیه می شود که آن را به یک پوسته گرد تبدیل می کند.
پوسته ها با یک درزگیر پوشانده شده و خشک می شوند. به این ترتیب، هیچ یک از نوشابه در واقع فلز را لمس نمی کند. سپس، یک دستگاه دکمه‌ای را در انتهای آن ایجاد می‌کند که زبانه‌ای که به راحتی باز می‌شود را می‌توان در جای خود محکم کرد. زبانه ای که به راحتی باز می شود این امکان را برای شما فراهم می کند که فقط با بالا کشیدن و فشار دادن زبانه به عقب، نوشابه کنسرو شده را باز کنید.

X