هلدینگ بین المللی توسعه نفت خلیج فارس

نفت خام

  نفت خام یک سوخت فسیلی طبیعی است که پس از پالایش، برای تولید بیشتر منابع انرژی مورد استفاده صنعتی و داخلی، از بنزین و گازوئیل گرفته تا وسایل نقلیه برقی، سوخت جت برای هواپیماها و سوخت کشتی ها، استفاده می شود. همچنین به طور گسترده در تولید محصولات شیمیایی مانند داروها، حلال ها، کودها، آفت کش ها و پلاستیک ها استفاده می شود.
    نفت خام از نظر ساختار شیمیایی، ضخامت یا ویسکوزیته، بسته به اینکه در کجای جهان نفت حفاری شده است، متفاوت است. این می تواند دارای محتوای گوگرد کم (معروف به روغن شیرین) یا سطوح بالاتر گوگرد (روغن ترش) باشد و می تواند دارای چگالی کمتر (معروف به سبک) یا چگالی بالاتر (به نام روغن سنگین) باشد.
    ما در شراکت بلندمدت با تولیدکنندگان نفت خام کار می کنیم و به آنها کمک می کنیم تا ارزش عرضه خود را از طریق بازاریابی موثر به حداکثر برسانند.
    روغن شیرین معمولاً ترجیح داده می شود، زیرا محتوای گوگرد کمتر آن باعث می شود تصفیه راحت تر شود و آسیب کمتری به محیط زیست وارد کند، در حالی که سبک به روغن سنگین ترجیح داده می شود زیرا بازدهی بالاتری از نفت دارد.
    نفت خام از دهه 1950 مهمترین منبع انرژی بوده و در حال حاضر پرمعامله ترین کالای جهان است. تخمین زده می شود که جهان نزدیک به 78 میلیون بشکه در روز مصرف می کند که ایالات متحده، چین و ژاپن بزرگترین مصرف کنندگان آن هستند.

نفت سیاه

    نفت کوره (همچنین به عنوان سوخت دریایی شناخته می شود) کسری است که از تقطیر نفت به دست می آید، به عنوان تقطیر یا نفت کوره باقیمانده، که از نفت خام تقطیر می شود و اغلب به عنوان پسماند در طول فرآیند پالایش باقی می ماند، به محدوده ای از حداقل ها اشاره دارد. فرار و سنگین ترین سوخت مورد استفاده تجاری.
حدود 10 درصد از نفت کوره تولید شده برای تامین انرژی کشتی های بزرگ استفاده می شود. 15 درصد دیگر برای گرمایش استفاده می شود و مابقی توسط پالایشگاه ها به عنوان خوراک برای ارتقاء بیشتر استفاده می شود.
    تیم بازرگانی نفت کوره ما حضور جهانی، دانش بازار و لجستیک کارآمد را برای ارتباط تولیدکنندگان و کاربران نهایی ترکیب می کند. تیم های ما مهارت های درهم تنیده را به کار می گیرند. تیم‌های مبدأ در زمین روابط خود را با ژنراتورهای برق و تاجران سوخت بانکر توسعه می‌دهند.
    ما جریان‌ها و ترکیب‌ها را بهینه می‌کنیم تا الگوهای متغیر تقاضا را منعکس کنیم. ما روی همسو کردن ترکیبات خود با جیب های خاص تقاضا تمرکز می کنیم. ما به مراکز اصلی سوخت سنگاپور، دبی و دریای مدیترانه خدمات رسانی می کنیم و همچنین قراردادهای بلندمدت تامین را با کشورهای حوزه کارائیب داریم. ما در حال افزایش بخش کم سولفور از سبد خود در راستای روندهای جهانی برای ایالات و اروپا هستیم.

گازوئیل-ULSD

    محبوبیت و در دسترس بودن دیزل تمیز همچنان در حال رشد است. مصرف‌کنندگانی که خودروهای دیزلی مدل 2007 یا بالاتر دارند، فقط باید آنها را با گازوئیل بسیار کم سولفور (ULSD) سوخت کنند.
ULSD یک سوخت دیزل با سوخت پاک تر است که حاوی 97 درصد گوگرد کمتری نسبت به دیزل کم گوگرد (LSD) است. ULSD به منظور امکان استفاده از دستگاه‌های بهبود یافته کنترل آلودگی که انتشار گازهای گلخانه‌ای را به طور موثرتری کاهش می‌دهند، اما می‌توانند توسط گوگرد آسیب ببینند، توسعه داده شد. همچنین استفاده از آن با دیزل های قدیمی بی خطر است.
    انتظار می رود با وجود گزینه های بیشتر خودروهای دیزلی در حال حاضر برای خودروها، پیکاپ ها و شاسی بلندهای آنها، فروش خودروهای دیزلی به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
فناوری جدید دیزل دیزل با سولفور بسیار کم (ULSD) یک سوخت دیزلی با سوخت تمیزتر است که حاوی حداکثر 15 قسمت در میلیون (ppm) گوگرد است.

 

گازوئیل

   بنزین شفافی است که به عنوان بنزین شناخته می شود، مایعی مشتق از نفت که عمدتاً به عنوان سوخت در موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود.
بنزین همچنان به سوخت بیشتر ناوگان خودروهای جهان ادامه می دهد، این بنزین از ترکیب ده محصول مختلف تصفیه شده که از حوزه قضایی به حوزه قضایی متفاوت است، بسته به نیازهای محلی ساخته می شود.
قیمت سوخت در کشورهای مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است.

نفتا

    نفتا به طیفی از مایعات فرار و قابل اشتعال اطلاق می شود که از تقطیر نفت و از میعانات گاز طبیعی، تقطیرهای نفتی و تقطیر قطران زغال سنگ و ذغال سنگ نارس تولید می شود.
این مایعات که از نظر ساختار شیمیایی و نقطه جوش کمی متفاوت هستند، کاربردهای مختلفی در فرآیند پالایش دارند که اصلی ترین آنها به عنوان خوراک بنزین و تولید الفین ها توسط صنعت پتروشیمی است.
در صنایع و مناطق مختلف برای اشاره به محصولات ناخالص مانند نفت خام یا محصولات پالایش شده مانند نفت سفید استفاده می شود.
    ما بر ایجاد روابط بلندمدت تمرکز می‌کنیم و برای برآوردن نیازهای در حال تغییر مشتریان خود با مشتریان خود همکاری می‌کنیم.
پوشش محصول ما به ما امکان می دهد از قابلیت جایگزینی بالای نفتا استفاده کنیم. ما بر قیمت گذاری نسبی و تغییر الگوهای تقاضا از سوی شرکت های پتروشیمی نظارت می کنیم.
روابط کاری نزدیک با تاجران بنزین و میز LPG به ما امکان می دهد قیمت نسبی را برای محصولات و درجه های مختلف ارزیابی کنیم.

میعانات

    شرکت MAKE در تلاش است تا در ایجاد و پیشروی تجارت بین المللی میعانات گازی پیشگام باشد.
میعانات یک روغن سبک بسیار با کیفیت است. این محصول همه کاره که قبلاً چندان مورد استفاده قرار نمی گرفت، مشتریان پالایشگاهی، پتروشیمی و نیروگاهی را دعوت می کند و از همان ابتدا بسیار مقرون به صرفه است.
میعانات بیشتر برای تولید بنزین، دیزل یا سوخت های هوایی مانند نفت سفید پردازش می شود. همچنین برای ایجاد یک ترکیب با روغن مخلوط می شود و در بازار جهانی به فروش می رسد.
از میعانات گازی نیز می توان برای ساخت سوخت و پلاستیک استفاده کرد.

LPG

    گاز مایع، LPG، عمدتاً پروپان و بوتان است که به صورت تفکیک شده یا در نسبت‌ها و مخلوط‌های مختلف از هر محصول تولید می‌شوند. LPG محصول فرعی فرآیند پالایشگاه است که عمدتاً در مخازن تحت فشار حمل می شود. LPG نیز محصول جانبی تولید نفت خام و محصول جانبی تولید گاز طبیعی است.
    LPG مرتبط و غیر مرتبط از طریق خط لوله در مقادیر زیاد در صورت امکان و از طریق VLGCهای یخچال دار ( حامل های گاز بسیار بزرگ) حمل می شود.
LPG علاوه بر اینکه یک عنصر اساسی در فرآیند پتروشیمی است، سوخت مناسبی است که در سطح جهانی برای مصارف داخلی استفاده می شود.
در نیمکره شمالی، LPG برای گرمایش خانه استفاده می شود، در حالی که در آفریقا به عنوان گاز پخت و پز استفاده می شود. در برخی بازارها از LPG به عنوان سوخت خودروها نیز استفاده می شود.
    تیم بازرگانی LPG ما شامل متخصصانی در چارترینگ است و ما همه چیز را از تانکرهای کوچک گرفته تا حامل های پیشرفته بزرگ معامله می کنیم.

قیر

    قیر (همچنین به عنوان آسفالت شناخته می شود) یک شکل مایع یا نیمه جامد نفتی چسبناک، سیاه و بسیار چسبناک است. ممکن است در رسوبات طبیعی یافت شود یا ممکن است یک محصول تصفیه شده باشد. این ماده ای است که به عنوان یک زمین طبقه بندی می شود. استفاده اولیه (70%) از آسفالت/قیر در ساخت و ساز جاده است، جایی که از آن به عنوان چسب یا چسب مخلوط با ذرات سنگدانه برای ایجاد بتن آسفالت استفاده می شود. کاربردهای اصلی دیگر آن برای محصولات عایق رطوبتی قیری از جمله تولید نمد سقفی و آب بندی سقف های مسطح می باشد. اکثر آسفالت مورد استفاده تجاری از نفت به دست می آید. با این وجود، مقادیر زیادی آسفالت به صورت متمرکز در طبیعت وجود دارد.

روغن های پایه گروهی

روغن های پایه گروه I: که به عنوان روغن های معمولی نیز شناخته می شوند، اکثر روان کننده های هیدرولیک و بلبرینگ با استفاده از استوک API Group I ساخته می شوند. مزیت اصلی گروه I حلالیت بالای آنها است، به این معنی که آنها تحمل بالایی در برابر تخریب محصولات جانبی دارند، که باعث می شود عمر روان کننده افزایش یابد.

    روغن های پایه گروه دوم: که درجه خلوص بالایی دارند و در تمام روغن های نفتی معمولی مدرن یافت می شوند.
در طول سال ها به دلیل سخت تر شدن الزامات خدمات API، کیفیت این روغن ها به طور پیوسته بهبود یافته است.
به دلیل درجه خلوص بالاتر، این استوک پایه عمر مفید بیشتری به روانکارها می دهد.

    روغن های پایه گروه سوم: که دارای سخت ترین سطح تصفیه روغن هستند که مزایای این گروه غیر قابل انکار است. فراریت کمتر، ویسکوزیته بالاتر و نقطه ریزش کمتر به روانکارهای این استوک پایه عمر مفید بیشتری می بخشد. روغن های پایه گروه III در دهه گذشته در آمریکا بسیار رایج تر شده اند.

    روغن های پایه تصفیه شده مجدد: که در معرض همان استانداردهای سختگیرانه پالایش، ترکیب و عملکرد هستند. روان کننده هایی که از ذخایر پایه تصفیه شده مجدد ساخته می شوند باید این استانداردها را رعایت کنند تا گواهینامه API دریافت کنند.

X